Rosenberry Men’s Classic Track and Field Results

SHARE NOW

Mens Results
60 Meter Dash Varsity – Finals
1. 10 Zach Milder 7.40a PR Morrison
2. 11 Luke Wiklund 7.43a Port Byron (Riverdale)
3. 11 Tre Amos 7.48a Kewanee (H.S.)
4. 11 Christian Cazares 7.51a PR Kewanee (H.S.)
5. 9 Levi Milder 7.53a PR Morrison
6. 11 Joseph Bacidore 7.58a Spring Valley (Hall)
60 Meter Dash Varsity – Prelims
1. 11 Luke Wiklund 7.49a Port Byron (Riverdale)
2. 11 Tre Amos 7.49a Kewanee (H.S.)
3. 10 Zach Milder 7.50a Morrison
4. 11 Joseph Bacidore 7.53a PR Spring Valley (Hall)
5. 9 Levi Milder 7.60a Morrison
6. 11 Christian Cazares 7.62a Kewanee (H.S.)
7. 9 Brady Hartz 7.63a Manlius (Bureau Valley)
8. 10 Brady Williamson 7.64a PR Sterling (Newman Central…
9. 12 Zane Murphy 7.65a Amboy
10. 11 Eli Attig 7.67a PR Manlius (Bureau Valley)
11. 12 Mason Eagle 7.68a PR Aledo (Mercer County)
12. 10 Nicolas Goodson 7.69a Port Byron (Riverdale)
13. 10 Caleb Yonos 7.75a Amboy
14. 12 Tyler Ballard 7.79a Erie
15. 12 Grady Thompson 7.80a Princeton
16. 10 Cody McBride 7.83a Sterling (Newman Central…
17. 12 Alex Wadden 7.85a PR Aledo (Mercer County)
18. 11 Frank Bushaw 7.93a PR Erie
19. 9 Common Green 7.95a Princeton
20. 10 Jack Maschmann 8.30a Peru (St. Bede)
21. 9 Willy Sramek 8.40a PR Peru (St. Bede)
22. 10 Ryan Bosi 8.57a Spring Valley (Hall)
200 Meters Varsity – Finals
1. 11 Luke Wiklund 24.30a Port Byron (Riverdale)
2. 9 Levi Milder 24.90a PR Morrison
3. 10 Daylen Blaser 25.00a PR Aledo (Mercer County)
4. 11 Christian Cazares 25.10a PR Kewanee (H.S.)
4. 12 Hunter Bruketta 25.10a Erie
6. 9 Brady Hartz 25.20a PR Manlius (Bureau Valley)
7. 12 Mason Eagle 25.40a PR Aledo (Mercer County)
8. 10 Dontaveon Thomas 25.60a PR Kewanee (H.S.)
9. 11 Frank Bushaw 25.70a PR Erie
https://www.athletic.net/TrackAndField/meet/491374/results/all 1/7
3/29/23, 3:52 PM Rosenberry Men’s Classic 2023 – Results – Track & Field Meet
10. 12 Grady Thompson 25.80a PR Princeton 11. 9 Garrett Gleason 26.10a Princeton 12. 12 Christian Romani 27.10a SR Port Byron (Riverdale) 13. 10 Brayden Kein 27.30a Amboy
14. 10 Jack Maschmann 27.60a Peru (St. Bede) 15. 9 Willy Sramek 27.90a PR Peru (St. Bede) 16. 12 Blayke Holbrook 28.00a PR Sterling (Newman Central… 17. 12 Hunter Luyando 28.30a PR Sterling (Newman Central… 18. 12 Reed Barnes 28.80a PR Amboy
400 Meters Varsity – Finals
1. 12 Elijah House 53.00a PR Manlius (Bureau Valley)

2. 11 Lucas Simpson 53.90a PR Sterling (Newman Central…

3. 12 Landis Musser 54.00a PR Port Byron (Riverdale)

4. 10 Joel Billhorn 55.50a PR Amboy
5. 11 Chase Newman 56.20a PR Morrison

6. 11 Zeke Weidel 56.70a PR Erie

7. 11 Trae Clark 57.00a PR Aledo (Mercer County)

8. 12 Kenny Boesen 57.30a PR Sterling (Newman Central…

8. 12 Chris Ossola 57.30a PR Princeton

10. 12 Grady Thompson 57.70a PR Princeton 11.

10 Greyson Marincic 58.20a Peru (St. Bede) 12.

11 Gage Gaulrapp 58.60a PR Port Byron (Riverdale)

13. 11 Caleb Bickett 58.80a Spring Valley (Hall)

14. 11 Evan Entas 59.50a PR Manlius (Bureau Valley)

15. 10 Dontaveon Thomas 1:00.30a Kewanee (H.S.)

16. 9 Justin Wainscott 1:00.90a PR Erie

17. 10 Gavin Streets-Wood 1:01.50a PR Morrison

18. 10 Marquelle King 1:03.00a PR Kewanee (H.S.)

19. 12 Adian Marquez 1:07.30a PR Amboy

20. 9 Christopher Hollenb… 1:09.00a Spring Valley (Hall)

21. 9 Jack Vipond 1:10.20a PR Aledo (Mercer County)

800 Meters Varsity – Finals
1. 12 Tommy Murray 1:58.40a PR Port Byron (Riverdale)

2. 12 Elijah House 2:02.10a PR Manlius (Bureau Valley)

3. 12 Peyton Sand 2:10.70a PR Port Byron (Riverdale)

4. 12 Lucas Arnold 2:10.80a PR Aledo (Mercer County)

5. 9 Adrian Gallardo 2:14.10a PR Manlius (Bureau Valley)

6. 12 Kyler McNinch 2:17.00a PR Amboy

7. 10 Logan Pineda 2:17.40a PR Peru (St. Bede)

8. 12 Blair Wilkerson 2:19.60a PR Aledo (Mercer County)

9. 11 Wyatt Beck 2:19.90a Erie

10. 12 Julian Quintero 2:20.90a Kewanee (H.S.)

11. 9 Conner Deering 2:28.30a PR Amboy

12. 10 Isaiah McDearmon 2:30.90a PR Morrison

13. 11 Alex Bomnley 2:33.00a PR Erie

14. 12 Gabe Glass 2:35.70a PR Princeton

15. 12 Terrance Smith 2:36.70a PR Spring Valley (Hall)

16. 10 Dawson Lambert 2:38.70a Princeton

17. 10 Colton Bielema 2:45.30a PR Morrison

18. 11 Jack Coombes 2:46.40a Kewanee (H.S.)

19. 9 Christopher Hollenb… 2:55.30a PR Spring Valley (Hall)

20. 9 Eric Du 3:06.20a Peru (St. Bede)

1600 Meters Varsity – Finals

1. 11 Charlie Link 4:50.40a PR Erie

2. 12 Derek Coulter 4:50.80a PR Aledo (Mercer County)

3. 9 Braeden Bode 4:54.50a PR Port Byron (Riverdale)

4. 10 Andy Murray 5:06.20a PR Port Byron (Riverdale)

5. 9 Gus Schultz 5:11.00a PR Erie

6. 12 Benjamin Roth 5:12.70a PR Manlius (Bureau Valley)

7. 9 Adrian Gallardo 5:13.70a PR Manlius (Bureau Valley)

8. 12 Dylan Rainwater 5:16.70a Kewanee (H.S.)

8. 12 Evan Scott 5:16.70a PR Morrison

10. 10 Mason Coulter 5:23.50a PR Aledo (Mercer County)

11. 9 Augustus Swanson 5:28.30a PR Princeton

12. 10 Atticus Horner 5:38.50a PR Amboy

13. 9 Conner Deering 5:38.90a PR Amboy

14. 10 Isaiah McDearmon 5:45.60a PR Morrison

15. 10 Chase Palm 5:51.00a Kewanee (H.S.)

16. 9 Ryan Welty 5:53.80a Sterling (Newman Central…

17. 10 Eri Martinez-Prado 5:53.90a SR Spring Valley (Hall)

18. 10 Haiden Ator 5:57.30a PR Peru (St. Bede)

19. 9 Joseph Caracheo 6:01.80a PR Spring Valley (Hall)

20. 12 Christian Yepsen 6:03.70a SR Princeton

3200 Meters Varsity – Finals
1. 12 Evan Scott 11:11.70a PR Morrison 2. 12 Benjamin Roth 11:15.60a PR Manlius (Bureau Valley) 3. 11 Tyson Skinner 11:16.80a PR Erie
4. 12 Mitchell Hasenour 11:17.20a PR Port Byron (Riverdale) 5. 11 Cael Hinde 11:18.20a PR Port Byron (Riverdale) 6. 10 Jack McKnight 11:29.10a PR Aledo (Mercer County) 7. 10 Chase Palm 11:36.60a PR Kewanee (H.S.) 8. 9 Brody Clark 11:56.20a PR Aledo (Mercer County) 9. 10 Atticus Horner 12:13.40a Amboy
10. 10 Eri Martinez-Prado 12:27.70a SR Spring Valley (Hall) 11. 9 Jason Rusk 12:36.30a Kewanee (H.S.) 12. 12 Christian Yepsen 13:02.70a Princeton 13. 9 Joseph Caracheo 13:04.70a PR Spring Valley (Hall) 14. 12 Robert Nelson 13:54.10a PR Princeton 15. 10 Jakob Brooks 13:54.80a PR Erie
60m Hurdles – 39″ Varsity – Finals
1. 12 Brecken Heinrichs 9.09a Aledo (Mercer County) 2. 9 Anthony Padilla 9.41a Kewanee (H.S.) 3. 12 Jaiden Little 9.48a PR Kewanee (H.S.) 4. 11 Tyler Lockaby 9.71a PR Port Byron (Riverdale) 5. 10 Matthew Downey 10.60a Port Byron (Riverdale) 6. 12 Hayden Sumner 10.70a Erie
60m Hurdles – 39″ Varsity – Prelims
1. 12 Brecken Heinrichs 9.10a Aledo (Mercer County) 2. 9 Anthony Padilla 9.66a Kewanee (H.S.) 3. 12 Jaiden Little 9.69a Kewanee (H.S.) 4. 11 Tyler Lockaby 10.00a Port Byron (Riverdale) 5. 12 Hayden Sumner 10.42a PR Erie
6. 10 Matthew Downey 10.59a PR Port Byron (Riverdale) 7. 12 Dylan Macklin 10.76a Manlius (Bureau Valley) 8. 11 Brock Shane 11.03a PR Manlius (Bureau Valley) 9. 11 Jacob Moore 13.25a PR Spring Valley (Hall)
4×200 Relay Varsity – Finals
https://www.athletic.net/TrackAndField/meet/491374/results/all 3/7
3/29/23, 3:52 PM Rosenberry Men’s Classic 2023 – Results – Track & Field Meet

1. 12 Brecken Heinrichs 10 Daylen Blaser
10 Zander Huston
9 John Baldwin
2. 11 Christian Cazares 10 Tyson Currie
10 Prestin Stabler
11 Tre Amos
3. 9 Levi Milder 10 Zach Milder
12 Zed Koch
11 Karder White
4. 12 Tyler Ballard 11 Jeremiah Kochevar 12 Jack Minssen
12 Hunter Bruketta 5. 9 Brady Hartz 11 Eli Attig
10 Kai Walowski
10 Drake Michlig
6. 10 Brady Williamson 12 JJ Castle
12 Ayden Batten
10 Cody McBride
7. 10 Caleb Yonos 10 Brayden Klein
10 Ed Fry
12 Zane Murphy
8. 9 Common Green 9 Garrett Gleason 12 Ethan Wallace
11 Conner Hickey
9. 12 Christian Romani 10 Gabriel Sallows
9 Austin Tessendorf 9 Nolan Peirce
1:38.70a Aledo (Mercer County) – A 1:40.10a Kewanee (H.S.) – A 1:42.40a Morrison – A
1:42.70a Erie – A
1:44.00a Manlius (Bureau Valley) … 1:44.20a Sterling (Newman Central… 1:45.10a Amboy – A
1:45.70a Princeton – A
1:51.30a Port Byron (Riverdale) -…

4×800 Relay Varsity – Finals

1. 8:28.21a Port Byron (Riverdale)

9 Braeden Bode
12 Tommy Murray
12 Peyton Sand
12 Landis Musser

2. Erie – A 8:56.16a

11 Lucas Dreisbach 11 Wyatt Beck
11 Charlie Link
11 Zeke Weidel

3. Aledo (Mercer County) – A 9:06.42a

12 Lucas Arnold
12 Derek Coulter
10 Mason Coulter
11 Trae Clark

4.  Sterling (Newman Central… 9:34.09a

12 Kenny Boesen 11 Lucas Simpson
10 Zach DeForest
10 Wyatt Widolff

5. Manlius (Bureau Valley) … 9:57.40a

9 Adrian Gallardo 10 Justin Moon
9 Andrew Roth
9 Maddox Moore

6. Kewanee (H.S.) – A 10:12.33a

12 Julian Quintero 12 Dylan Rainwater
12 Will Taylor
11 Jack Coombes

Shot Put – 12lb Varsity – Finals

1. 11 Payne Miller 17.15m Princeton

2. 11 Bennett Williams 15.22m Princeton

3. 10 Leocadio Gandarilla 13.45m PR Kewanee (H.S.)

4. 12 Carson Kellett 13.14m PR Aledo (Mercer County)

5. 10 Drake Michlig 13.10m PR Manlius (Bureau Valley)

6. 11 Daniel Boswell 12.98m Kewanee (H.S.)

7. 12 Caleb Naftzger 12.86m Erie

8. 10 Bodie Salmon 12.56m PR Aledo (Mercer County)

9. 10 Malikai Newton 12.37m PR Port Byron (Riverdale)

10. 11 Ian Sundberg 12.35m Amboy

11. 12 Kydreel Green 11.75m PR Amboy

12. 11 Logan Devine 11.15m SR Sterling (Newman Central…

13. 11 Aiden Morris 11.11m PR Manlius (Bureau Valley)

14. 11 Christopher Accardi 10.80m PR Sterling (Newman Central…

15. 12 Shawn Chandler 10.75m PR Erie

16. 11 Carson Strating 10.74m PR Morrison

17. 11 Kaleb Randall 9.75m Morrison

18. 10 Anthony Reeser 9.31m Spring Valley (Hall)

19. 11 Ian Smiddy 9.27m Port Byron (Riverdale)

20. 10 Revin Essl 8.36m PR Spring Valley (Hall)

High Jump Varsity – Finals
1. 11 Conner Hickey 1.72m PR Princeton 2. 12 Brecken Heinrichs 1.72m SR Aledo (Mercer County) 2. 10 Prestin Stabler 1.72m Kewanee (H.S.) 4. 10 Justin Moon 1.67m Manlius (Bureau Valley) 5. 10 Joel Billhorn 1.67m PR Amboy
6. 10 Ed Fry 1.67m Amboy
7. 10 Dontaveon Thomas 1.67m Kewanee (H.S.) 8. 10 Landon Hulsing 1.62m Manlius (Bureau Valley) 9. 10 Wyatt Widolff 1.62m Sterling (Newman Central… 10. 10 Brody Clark 1.57m Port Byron (Riverdale) 11. 9 Common Green 1.52m PR Princeton 12. 9 Jarin Smock 1.52m Aledo (Mercer County)
Pole Vault Varsity – Finals
1. 12 Parker Holdorf 3.81m Erie
2. 10 Aidan Jepson 3.05m Erie
3. 12 Will Taylor 2.59m PR Kewanee (H.S.) 3. 11 Andrew Peacock 2.59m Princeton 5. 12 Dylan Macklin 2.44m Manlius (Bureau Valley)
Long Jump Varsity – Finals
1. 10 Daylen Blaser 5.85m PR Aledo (Mercer County) 2. 10 Brady Williamson 5.75m Sterling (Newman Central… 3. 10 Joel Billhorn 5.72m PR Amboy
4. 10 Prestin Stabler 5.64m PR Kewanee (H.S.) 4. 11 Luke Wiklund 5.64m SR Port Byron (Riverdale) 6. 12 Grady Thompson 5.60m Princeton 7. 11 Caleb Eads 5.49m Erie
8. 11 Lucas Simpson 5.46m Sterling (Newman Central… 9. 12 Hunter Bruketta 5.12m Erie
10. 9 Trajan Raffety 5.06m PR Peru (St. Bede) 11. 10 Ryan Bosi 4.92m Spring Valley (Hall) 12. 9 Andrew Roth 4.88m PR Manlius (Bureau Valley) 13. 9 Brody Hahn 4.77m Peru (St. Bede) 13. 10 Arthur Burden 4.77m Princeton 15. 10 Kai Walowski 4.68m Manlius (Bureau Valley) 16. 9 John Baldwin 4.65m Aledo (Mercer County) 17. 12 Jaiden Little 4.57m Kewanee (H.S.) 18. 10 A.J. Scott 4.45m PR Morrison 19. 9 Connor Taylor 4.38m PR Spring Valley (Hall)
https://www.athletic.net/TrackAndField/meet/491374/results/all 6/7
3/29/23, 3:52 PM Rosenberry Men’s Classic 2023 – Results – Track & Field Meet
20. 12 Reed Barnes 4.02m PR Amboy
21. 9 Caen Beckett 3.71m Port Byron (Riverdale)
Triple Jump Varsity – Finals
1. 12 Chase Olson 12.47m Aledo (Mercer County)
2. 11 Caleb Eads 11.94m Erie
3. 12 William Leighty 11.87m Port Byron (Riverdale)
4. 10 Dontaveon Thomas 11.09m PR Kewanee (H.S.)
5. 10 Ed Fry 10.80m PR Amboy
6. 10 Landon Hulsing 10.70m PR Manlius (Bureau Valley) 7. 11 Andrew Peacock 10.57m Princeton
8. 11 Christian Cazares 10.48m Kewanee (H.S.)
9. 10 Brayden Klein 10.03m Amboy
10. 10 Merik Rozek 9.69m PR Port Byron (Riverdale

Submit a Comment